Nauka, a wiek pary młodej. Kiedy najlepiej stanąć przed ołtarzem?

Nauka, a  wiek pary młodej. Kiedy najlepiej stanąć przed ołtarzem?

Kiedy przychodzi do miłości to nie tylko wiek, ale i nic innego na tym świecie nie ma dla zakochanych znaczenia. Wszystko schodzi na dalszy plan. Nawet planowanie ślubu. Jeśli chodzi o rodzinę dwojga zapatrzonych w siebie osób, sprawa ma się zgoła inaczej. Pojawiają się nieustanne pytania: kiedy? jak długo jeszcze? Pewna grupa naukowców postanowiła na nie odpowiedzieć.

Zmiana pokoleniowa

Choć według naszych rodziców i dziadków żyjemy szybko, zaskakujący jest dla nich fakt, że gdy przychodzi do stanięcia na ślubnym kobiercu wcale nam się nie spieszy. Biorąc pod uwagę średnią wieku wśród nowożeńców z poprzednich pokoleń, wielu chciałoby osobie, która ledwo co przeżyła swoje pierwsze ćwierćwiecze i z uśmiechem rozpoczyna drugie, wstawić łatkę starej panny lub starego kawalera. Poważnym więc argumentem dla niektórych mogą być badania naukowców z Uniwersytetu Utah...

Za szybko...

Wstąpienie w związek małżeńśki przed 27. rokiem życia może być ryzykowne. Wszystkiemu winne może być poczucie żalu, które rzutuje na jakość relacji partnerów. U niektórych pojawia się przeświadczenie, że zaprzepaścili młodość, że coś ich w życiu ominęło. W tym okresie wieku wiele rzeczy się zmienia, kształtują się i ewoluują zainteresowania oraz poglądy. Część osób uważa, że w swoim obecnym stanie umysłu podjęłoby inne decyzje lub podjęłoby je później.

Za późno...

Zawsze jest tak, że z niczym nie można czekać za długo, również w tej materii. Pary biorące ślub po 33. roku życia mają problemy z sytuacją zupełnie odwrotną do bardzo młodych par młodych. W większości przypadków są to już ludzie ukształtowani, nieskłonni do zmiany swych przyzwyczajeń i upodobań w obliczu wyzwań, jakie niesie ze sobą małżeństwo.

Optymalnie

Jaki jest więc statystycznie idealny wiek do podjęcia tak ogromnego zobowiązania, jakim jest małżeństwo? Śluby zawarte między 28. a 32. r. ż. mają najniższy odsetek rozwodów w pierwszym pięcioleciu trwania. Człowiek w tym momencie życia ma sprecyzowane cele życiowe, świadomość popełnianych przez siebie decyzji i ich konsekwencji oraz niezbędną w związku elastyczność przyzwyczajeń. W większości przypadków osiągnęły też stabilność finansową i cechują się potrzebą stabilności w ogóle.

Kiedy przychodzi jednak do miłości nic nie ma znaczenia. Nawet opinia naukowców i statystyka. Trzeba podejmować wybory zgodnie ze swoim sumieniem i partnerem.

 

Zdjęcie: www. pinterest.com

Zostańmy znajomymi

Newsletter

Będziemy informować Cię na bieżąco o nowościach na stronie
REKLAMA
REKLAMA