Dworek Jamneński w Łazach jest stylowym obiektem położonym w odległości 100 m od morza i 50 m od jeziora Jamno.
Obiekt oferuje organizację tej wyjątkowej uroczystości, jaką jest wesele, w eleganckiej, klimatyzowanej sali, której aranżacja utrzymana jest w stylu dworkowym. Istotnym atutem Dworku Jamneńskiego jest również klimatyczny ogród, który zapewnia chwilę wyciszenia zarówno dorosłym, jak i najmłodszym Gościom. Po emocjach weselnej nocy proponuje swoim gościom odpoczynek w komfortowych pokojach.
Narzeczeni chcący zorganizować swoje wesele w mniej popularnym terminie mogą liczyć na atrakcyjny rabat.
Właściciele obiektu do każdej uroczystości podchodzą indywidualnie, mając na celu wyłącznie realizację marzeń Pary Młodej!
Okiekt w swojej ofercie posiada:
- lokalizację 100 m od morza i 50 m od jeziora
- 154 miejsca noclegowe
- 200 miejsc dla gości weselnych
- 2 sale ślubne z okrągłymi i prostokątnymi stołami do wyboru
- możliwość organizacji ceremonii plenerowej
I jeszcze trochę histori...
Projekt architektoniczny Dworku Jamneńskiego był inspirowany wyglądem obiektu - Zespołu Pałacowego Chrzanowskich wybudowanego w małej miejscowości Moroczyn (k. Hrubieszów Miasto z Klimatem), położonej tuż przy granicy z Ukrainą. Inspiracja Pałacem Chrzanowskich wynikała z faktu zamieszkiwania w tej miejscowości przez obecnego współwłaściciela Dworku Jamneńskiego, którego marzeniem było uwidocznienie w nowej inwestycji hotelowej choć kilku charakterystycznych elementów architektonicznych dawnego obiektu związanego z jego wspomnieniami z dzieciństwa. Dzięki temu nad polskie morze udało się przenieść kawałek naszego prawdziwego polskiego ducha architektonicznego z XIX wieku!
Eklektyczny dwór w Moroczynie został zbudowany w drugiej połowie XIX wieku z inicjatywy rodziny Chrzanowskich. Dwór rozbudowano około 1900 roku według projektu architekta Stanisława Czachórskiego, nadając mu bardzo reprezentacyjny, pałacowy charakter. Była to parterowa budowla z trzema symetrycznie rozmieszczonymi facjatkami, wzniesiona na planie prostokąta, nakryta czterospadowym dachem naczółkowym. W osi elewacji frontowej usytuowano czterokolumnowy portyk zwieńczony balkonem. Do pałacu prowadziła jesionowa aleja. Na tyłach pałacu znajdował się park ze stawem, przez który przepływał potok. Całość była otoczona parkiem krajobrazowym.
W rękach rodziny Chrzanowskich majątek pozostawał do II wojny światowej. Pałac przetrwał wojnę w dobrym stanie, ale w 1944 roku został wraz z całym majątkiem znacjonalizowany. Obecnie pałac jest ruiną, otoczenie jednak jest ogrodzone i uporządkowane.
Więcej informacji: Dworek Jamneński